Postupně jsou tyto nové funkce rolovány a dostávají se k uživatelům. Bohužel, spousta z nich zatím ale funkce Velká galerie nebo režim Společně zatím k dispozici nemá aktivní. A tento návod Vám ukáže, jak je zapnout.

Zapněte nové prostředí
Je potřeba mít nainstalovanou poslední verzi Teams. Dále postupujte takto

  1. V horní části aplikace Teams vyberte profilový obrázek a potom klikněte na Nastavení > Obecné. (Mělo by se rovnou otevřít toto nastavení.)
  2. Zaškrtněte možnost Zapnout nové prostředí schůzek.
  3. Restartujte aplikaci Teams následujícím způsobem:
  4. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Teams na hlavním panelu Windows (na MacOS funguje stejně).
  5. Vyberte Ukončit.
  6. Spusťte aplikaci znovu.

Co je nového

První čeho si asi všimnete je fakt, že se nové hovory či schůzky otevřou v samostatném okně. To je velmi praktické, pokud třeba používáte více monitorů, prezentujete, nebo během hovoru potřebujete používat jiné funkce Teamsů (Planner, Směny, Chat…).

Co je méně praktické je fakt, že ovládací prvky se přesunuly do horní části okna. Jednak je to nezvyk, druhak je to schizofrenní pokud používáte Skype, protože tam jsou stále v dolní části.

To ale není jedinými novinkami. To co mě osobně přijde nejvíce užitečné, jsou právě zmiňované režimy Velká galerie a Společně. V horní části klikněte na ikonu tří teček a prozkoumejte nové menu.

Velká galerie

Tento náhled se aktivuje, pokud je na schůzce 10 či více účastníků. Zobrazit současně jich pak umí maximálně 49. Je to ideální na rozsáhlé videohovory, on-line hospodu, porady a další podobné činnosti.

Společně

Tento režim je vhodný především pro přednášky, besedy či on-line výuku. Je možné jej aktivovat, pokud je na schůzce více než 5 účastníků. Tento režim se mi velmi líbí a působí dobře i na ostatní účastníky.

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!

Doufám že Vás nové funkce potěší stejně jako mě a využijete je.

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!