Nejen v době koronavirové je třeba dělat hromadné meetingy, ale nyní je jich více něž kdy dříve. Proto je tu tento návod, který Vás provede založením on-line schůzky až pro 50 účastníků. Je to zdarma, bez registrace a stačí Vám webový prohlížeč.

Jak vytvořit schůzku

Přejděte na tuto webovou stránku: https://www.skype.com/cs/free-conference-call/

Zde krom základních informací najdete v pravé části formulář, kde si pojmenujte schůzku. Rozhodně doporučuji změnit název schůzky, aby tam nezůstalo výchozí „Sejít se hned“.

Vypadá to nejen neprofesionálně, ale především divně v pozvánce, která dorazí účastníkům. Ještě divnější to je, když se jedná o událost, která se trvá třeba za měsíc. Název schůzky volte ideálně podle tématu, například „Jak na distanční výuku pro 1. stupeň“.

Poté stačí kliknout na tlačítko Vytvořit bezplatně schůzku. Dojde k vygenerování odkazu, který bude v takovémto tvaru „https://join.skype.com/oDTgKBYmM9nV„.

Tento odkaz pak stačí nasdílet účastníkům. K rozposlání z webu můžete rovnou využít tlačítko Sdílet pozvánku, které rovnou zavolá nejčastěji používané aplikace a link do nich vloží. Nebo si odkaz prostě zkopírujete a pošlete jim ho libovolným způsobem – mail, WhatsApp, messenger, SMS…

TIP: Určitě si vyzkoušejte založení schůzky předem nanečisto, zkuste si i proklikat jednotlivé možnosti chatu, sdílení obrazovky a podobně. Nemusíte nikoho otravovat, stačí si otevřít Anonymní okno prohlížeče (CTRL+SHIFT+N), které bude sloužit jako virtuální anonymní účastník.

Pokud byste nechtěli využít Skype, ale pokročilejší a bezplatný nástroj, který umožňuje rozesílku pozvánek seznamu kontaktů, vytváření uzamčených místností a další pokročilé funkce, doporučuji Cisco Webex. Návod na jeho použití je zde: https://www.spajk.cz/jak-udelat-meeting-pres-cisco-webex/

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!

 

Jak se připojit jako účastník

Pokud jste obdrželi odkaz na schůzku, po kliknutí na něj se otevře webový prohlížeč. Jestliže máte nainstalovanou aplikaci Skype v počítači, nabídne Vám její otevření. Pokud ji nemáte, nebo ji nechcete využít, stačí dialog zavřít a připojit se ke schůzce pouze s webovým prohlížečem.

Ke schůzce se můžete připojit jako host, nebo svým Microsoft účtem. Registrace však není vyžadována, takže můžeme směle pokračovat jako Host. Postup v krok za krokem je zachycen v galerii níže, pro větší náhled stačí kliknout. 😉

Hotovo dvacet, jsme v místnost/schůzce a můžeme komunikovat s ostatními. Užijte si to a brzy snad na viděnou v reálu. 🙂

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!