Rád učím a šířím to co vím a tak jsem si pro vás na podzim připravil dva kurzíky. A co je nejvíc, mám je registrované v Národním plánu obnovy a přispívá na ně ministerstvo práce a sociálních věcí. A co to znamená pro vás? To, že zaplatíte pouze 18 % z ceny kurzu a zbytek jde z fondů EU.

1. Kurz OSINT – Zjišťování informací z veřejně dostupných zdrojů

🕵️ Termín: 12.9.2024 – 13.9.2024
💸 Cena: 1800 Kč spoluúčast, zbytek jde z plánu obnovy

Kurz praktického využití metodik OSINT poskytuje ucelený přehled o tom, jak shromažďovat a analyzovat informace z veřejně dostupných zdrojů. Kurz začíná úvodem do OSINT, kde se studenti seznámí s definicí, rozsahem a historickým kontextem OSINT. Studenti se naučí rozpoznávat a využívat jednotlivé typy otevřených zdrojů, jako jsou veřejné záznamy, webové stránky, sociální média, zdrojové kódy a multimediální materiály. Součástí je také hodnocení věrohodnosti, spolehlivosti a zkreslení zdrojů a techniky pro ověření zdrojů.

Naučím vás třeba zjišťovat polohu objektů na fotografiích podle polohy slunce a s využitím metadat, hledat vazby mezi lidmi a firmami na základě rejstříků a třeba zjistíme i velikost nohy a bydliště lidí co rádi sportují.

Na co se těšit?

Právě se připravuji na zkoušku a v létě skládám certifikaci C|OSINT.

Zaregistrujte se zde: Vyhledání rekvalifikačního kurzu (uradprace.cz)

2. Kurz Základy etického hackingu pro uživatele i administrátory

🩻 Termín: 9.9.2024 – 10.9.2024
💸 Cena: 5 228 Kč spoluúčast, zbytek jde z plánu obnovy

Chcete se stát etickým hackerem? Tento intenzivní dvoudenní kurz je zaměřen na praktické aspekty etického hackingu s využitím nástrojů a technik používaných v praxi.

Účastníci se seznámí s různými fázemi ofenzivního testování bezpečnosti, včetně využití MITRE frameworku, recon fáze, skenování zranitelností, získání přístupu na stanici, eskalaci oprávnění, laterálního pohybu a zajištění persistentního přístupu.

Díky tomu naučíte identifikovat a mitigovat zranitelnosti v síti a systémech, což vám umožní lépe porozumět obranným strategiím a metodám ochrany dat.

Najdeme zranitelné cíle, zneužijeme nalezené zranitelnosti, vygenerujeme si vlastní malware a hackneme se dovnitř. Pustíme si keylogger, zaznamenáme dění na obrazovce, propašujeme dovnitř další nástroje a staneme se adminem.

Na co se těšit…

Zaregistrujte se zde: Vyhledání rekvalifikačního kurzu (uradprace.cz)


No a pokud chcete něco komplexnějšího, počkejte na podzimní Kyberkurz, který bude mít tentokrát 200 hodin, vychytanější laby a víc času na OSINT i hacking.

Chcete vzdělávání do firmy – tak mrkněte na BOIT.cz.

Doufám, že se spolu na těchto kurzech setkáme! Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat. 🌟

FAQ:

Kurzy budou probíhat on-line. Potřebujete jen webový prohlížeč, připojení k netu a klienta pro připojení ke vzdálené ploše – ve Windows je již součástí, na MacOS doporučujeme Microsoft Remote Desktop on the Mac App Store (apple.com) a na Linuxu třeba Remmina remote desktop client – Remmina.