Umělá inteligence (AI), respektive neuronové sítě hýbou světem a i když teď všude frčí ChatGPT, na kterého se podíváme hned v dalším článku, tak nesmíme zapomenout ani na neuronku s názvem Mndjourney, která generuje obrázky.

A nejen že umí generovat libovolné obrázky, ale umí vzít i Vámi nahranou fotku a upravit ji do podoby kresleného avatara. Nemusíte tak utrácet za appky typu Aiby, kde platíte cca 150,- za týden používání a za každé vygenerování sady fotek dalších 200 Kč.

Jak na to

Nejprve je třeba se zaregistrovat, respektive připojit k betaverzi – to uděláte zde, kliknutím na Join the Beta: https://www.midjourney.com/home/

To Vás nasměruje na Discord – pokud ještě nemáte účet na Discordu (TeamSpeak na steroidech), tak si ho rovnou založte. Je to populární síť mezi mladými, takže pokud jste 35+ a máte děti, budete jim teď o něco blíž. 🙂

Jakmile si založíte účet/přihlásíte se, tak budete nasměrování na server Midjourney. Tady už můžete koukat na obrázky co si generují ostatní, ale my to uděláme trochu fikanějc. 😉

Abyste se z toho všeho nezbláznili a taky aby Vám pak šly nahrávat vlastní obrázky, je fajn si založit vlastní server – nebojte, je to vlastně jen taková místnost a zabere to pár kliknutí.

Ten si pojmenujte, dejte mu klidně obrázek, můžete si tam pak i pozvat kamarády. Pro nás je teď ale hotovo a tak se můžete vrátit na server Midjourney – v levé části appky je to ta lodička.

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!

Otečte krkem doprava na pravém panelu, kde je seznam uživatelů na serveru, tak tam najděte bota s názvem Midjourney bot.

Toho přidejte na svůj server, nechte mu všechna práva a proklikejte se autorizací. Díky tomuhle kroku budete mít bota na svém serveru jen pro sebe a nebude Vám tam skákat 150 000 požadavků od jiných uživatelů, kteří si generují obrázky v hlavních místnostech Midjourney.

Do chatu dole (super cvičení na krk) pak můžete začít botovi dávat příkazy. Szačí napsat / a ukáže se nápověda, nás teď bude zajímat příkaz /imagine – napíšete ho (můžete i kliknout na to co Vám bot napovídá) a pak cokoliv co chcete – tím myslím zadání toho co má namalovat a jak.

U mě vypadá zadání třeba takto: /imagine prompt:woman elf dryade in woods with butterflys 4k fantasy painting

Výsledek vidíte zde:

A takhle si můžete hrát do nekonečna. 🙂 Co když ale budete chtít upravit sami sebe?

Jak na vlastní avatary

V levé čísti chatu klikněte na ikonku + a Nahrát soubor.

Najděte si nějakou svojí fotku co budete chtít upravit – já si vzal tu z vizitky na https://pavelmatejicek.cz

Fotku normálně odešlete chatem jako zprávu, zatím se nic nestane. Nicméně fotka se tak dostane na server a my na ní můžeme kliknout pravým myšítkem a zvolit možnost Kopírovat odkaz.

Zadejte opět příkaz /imagine a do promptu vložte pomocí CTRL+V adresu obrázku. Za ní můžete přidat další parametry, já dal třeba 8k 3D cartoon jak můžete vidět na screenu níže.

Odpálíte to enterem a za chvilku máte výsledek.

Na druhý pokus jsem zkusil to samé, jen jsem zadal jako zadání klíčová slova dark noir cyberpunk painting. Určitě jste si všimli, že Midjourney generuje obrázky po čtyřech. Mě se ale líbí jen dvojka, co s tím?

Stačí kliknout na U2 – tedy Upscale (zvětši) obrázek číslo 2. V2 by pak znamenalo že chci jinou variantu tohoto obrázku.

Hustý jak kefír, co? 🙂 Tak přeju hodně zábavy s Mndjourney!

PS: pokud chcete inspiraci pro prompty, neboli zadání, tak mrkněte na hlavní server Midjourney a sledujte, co tam zadávají ostatní. Je to skvělý zdroj inspirace k hezkým výsledkům.

Mezi moje oblíbené výrazy se zařadily např.: hyperrealistic, cinematic, pixar, blneder, 3d, 8k, sketch, black and white, html site…

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!