Společnost Microsoft se od vydání operačního systému Windows 10 snaží všemi možnými kanály uživatele přesvědčit o tom, že antivirový program třetí strany nepotřebují, protože součástí systému je Windows Defender. Ten však ani zdaleka neposkytuje takovou míru ochrany jako jiné antivirové programy. Osobně bych řekl, že se jedná spíše o takovou parodii na antivir.

S výroční aktualizací, označenou jako Anniversary Update se tak v aplikaci Windows Defender zobrazí následující hláška:

windows-defender-warrn-antivirus (1)

V případě, že máte nainstalovaný jiný antivirový program a Windows Defender je správně vypnutý, systém vás upozorní, že stávající řešení není funkční a měli byste jej odinstalovat. To vše navzdory tomu, že Váš antivirfunguje správně a chrání Váš počítač.

Navzdory tomu, co Vám hlásí Windows Defender, Váš antivirový program stále chrání Váš počítač a jeho odebráním nezvýšíte zabezpečení svého počítače – právě naopak.

Porovnání bezpečnostních funkcí s antivirem ESET NOD32 Antivirus

ESETWindows Defender
Antivirus
Anti-Phishing
Využití cloudové databázeX
Pokročilé detekční technologieX
Správa zařízení (USB, DVD, Bluetooth)X
Více-úrovňová ochranaX

A to nezmiňuji další přidané hodnoty antivirových programů jako Ochrana bankovnictví, pokročilý Firewall, Rodičovská ochrana, Ochrana proti odcizení a další.

Program Windows Defender můžete deaktivovat podle tohoto návodu: Windows Defender vs produkty ESET

Jestliže jste na toto upozornění již zareagovali odebráním bezpečnostního produktu, důrazně doporučuji jej znovu nainstalovat!

Aktualizováno:

Pokud chcete Windows Defender definitivně ukončit tak, aby již nešel spustit, připravil jsem pro to návod. Naleznete jej v článku Jak zastavit službu Antimalware Service Executable.

Zdroj: servis.eset.cz a blog.buchtic.net

 

 

 

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!