Podpora pro Windows 7 skončila 14. ledna 2020 a spousta uživatelů nyní řeší to, co měla řešit už dříve – migraci na novější verzi Windows.

Dříve Microsoft nabízel upgrade zdarma, poté upgrade omezil jen pro handicapované uživatele a nyní upgrade zdarma již nenabízí.

Nástroj který migraci umožňoval, ale ze stránek Microsoftu zmizel. Naštěstí internet je mocný a díky archivu stránek se švagrovi podařilo dohledat staré linky a nástroj stáhnout. A světe div se – nástroj stále funguje. 🙂

Nástroj funguje i po ukončení podpory Windows 7, je naprosto legální a pochází z doby, kdy Microsoft nabízel upgrade OS zdarma. Před upgradem doporučuji udělat si zálohu důležitých dat, typicky složky C:\Users\*.*

Podmínkou je mít aktivované Windows 7.  Dále je potřeba mít doinstalované všechny aktualizace včetně Service Packů. Nástroj stáhnete ode mě z webu:

Po stažení nástroje jej stačí spustit a on provede upgrade stávajícího systému.

Nástroj ověří kompatibilitu počítače, stáhne instalačku Windows 10 a vyzve Vás k restartu. Následně dojde k několika dalším restartům, pár minut to zabere. Poté byste měli Váš login screen a normálně se přihlásit do svého účtu, Vaše osobní soubory by měly zůstat zachovány.

Pomohl Vám článek?

Tak mi kupte kafčo!