fheroes2 spajk

Jestli je nějaká hra, kterou bych miloval, měl v ní stovky hodin a opětovně se k ní vracel i po dekádách tak je to HOMAM2. Trojka na mě byla už moc fancy, dvojka je prostě srdcovka. Black dragon 4ever!

Nedávno na twitteru prolítla žádost jednoho z diskutérů, že by si to rád zahrál na Macu a spousta lidí mu tam psala, že to nejde a pod. – to ale není pravda. Sám jsem nahrál dost hodin na Linuxu. HOMAM2 na Linuxu, říkáte si, a klepete si na čelo?

Ne, nezbláznil jsem se. Parta nadšenců kolem Ihara Hubchyka udělala už před lety a do dneška maintenancuje svobodný klon heroesů.

Celej fór je v tom, že se jedná o „rekonstrukci herního enginu“ Heroes of Might and Magic II.

Tento multiplatformní projekt s otevřeným zdrojovým kódem, je napsaný a od základu navržený tak, aby reprodukoval původní hru. Navíc přidává i spoustu novinek, jako třeba podporu grafiky ve vysokém rozlišení, vylepšení umělé inteligence, spoustu oprav a vylepšení uživatelského rozhraní.

Co je ale nejvtipnější, tak je to, že hra používá původní assety a zároveň neporušuje copyright. Veškerá práva na původní hru a její zdroje patří bývalé společnosti The 3DO Company. Tato práva byla po jejím konci převedena na společnost Ubisoft. Autoři však nic nelegálního nedělají – důrazně doporučují zakoupit původní hru na platformách GOG nebo Ubisoft Store – ale ta bude furt „stará“ bez podpory vysokého rozlišení a pod. Nicméně jde použít k hraní fhereoes2. Je tu ale i lepší a bezplatná alternativa.

Nejlepší možnost jak udělat vše legálně a zadáčo, je stáhnout si bezplatnou demoverzi hry – to proběhne na Linuxu a macOS spuštěním připraveného scriptu – a ta se propojí s fheroes2.

Nemá cenu sem kopírovat celý návod a tak vkládám link na ofiko stránku s instalačním průvodcem pro Linux, macOS i Windows: https://ihhub.github.io/fheroes2/INSTALL.html

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!

Takže pokud jste ještě nerozjeli Baldura trojku, máte možnost přijít o pár dní života tady. 🙂

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!