Kterému rodiči by nezáleželo na bezpečí jeho vlastních dětí? Na to je jednoduchá odpověď, nicméně není to tak snadné, protože co se týče nástrah digitálního světa, tak tam rodiče často tápou.

Jako rodič, IT bezpečák a zároveň i vášnivý hráč počítačových her a uživatel sociálních sítí se proto snažím v této oblasti dělat osvětu. Na moje přednášky často chodí spousta rodičů, učitelů i odborné veřejnosti, ale možnost dostat se ke všem je značně omezená jak mou časovou kapacitou tak lokalitou.

A proto jsem se rozhodl vytvořit ve spolupráci s redakcí Extrakurzy.cz tento unikátní kurz určeny pro všechny rodiče, kteří se chtějí v nástrahách digitálního světa orientovat.

Extrakurzy jsou známe především svými kurzy o vaření a objevují se tam hvězdná jména jako Šárka Divácká, Jan Punčochář, Richard Tomáš a teď i Pavel Matějíček. 🙂 Rozhodli se totiž od vaření a pečení posunout i k lifestyle kurzům a protože stejně jako já cítí, že bezpečnost dětí na netu je téma, tak jsme si plácli.

Co se dozvíte?

No bude toho dost, ale probereme si třeba následující témata:

 1. Nejčastější bezpečnostní hrozby rozdělené podle věku dítěte
 2. Nástroje a strategie pro bezpečnost dětí na internetu
 3. Rozpoznání groomingu
 4. Ochrana soukromí
 5. Děti a sociální sítě
 6. YouTube a influenceři
 7. Gaming a jeho nebezpečí

Co kurz obsahuje?

 • 11 lekcí
 • 3 materiály ke stažení
 • 1 hodina a 46 minut
 • Certifikát o absolvování kurzu
 • Možnost doživotního přístupu ke kurzu
 • Možnost spuštění na TV, PC, tabletu i mobilu

Tak neváhejte a doporučte kurz všem, kdo jej potřebují – těm co se ve světě IT bezpečnosti a ochrany soukromí neorientují, neví jak o ní s dětmi mluvit a nebo nedávají děti samotné.