Dočasná e-mailová schránka se hodí všem, kdo chtějí chránit svojí identitu na fórech, sociálních sítích či při jednorázových registracích.

Určitě jste si někdy potřebovali vytvořit účet k nějaké službě a pro tuto registraci jste nechtěli použít svou soukromou či pracovní e-mailovou adresu. Například pro nákup v eshopu, do kterého se jen tak nevrátíte, nebo při registraci ovladače grafické karty. A přesně k tomuto účelu slouží dočasné e-mailové schránky.

Schválně jsem použil množné číslo, protože služeb které dočasné mailboxy poskytují je několik, já si nejvíce oblíbil TempMail, pro jeho jednoduchost a čistotu 🙂 Jak vidíte na obrázku níže, schránka je velmi jednoduchá a přehledná, svou dočasnou adresu naleznete v horní části.

Dočasná e-mailová schránka

V TempMailu si můžete zprávy jednotlivě stáhnout v *.eml formátu, zobrazit si její kód (kde nás zajímá především hlavička) a další srandičky. Tato služba také neuchovává Vaši IP adresu. Dobré je upozornit na to, že všechny maily a data jsou po 25 minutách automaticky mazány. Schránka jako taková ale přežije i refresh (znovunačtení) stránky, dokonce i její zavření. Kdykoliv ji však můžete smazat ručně.

Podobných služeb je vícero, zde uvádím 3 další které jsem si oblíbil:

  • Mailinator – zde je pěkné, že si název mailovky před @mailinator.com můžete sami vybrat – nemusíte pak opisovat adresu v patvaru třeba [email protected]
  • AirMail – některé služby nechtějí dočasné emailové adresy zaregistrovat (už ví o co se jedná 😉 ), ale AirMail prošel tam, kde ostatní ne
  • EmailNaChvilku.cz – výhodou je, že na Vás služba mluví česky, nevýhodou že mail je jen na 60 minut

Každá ze služeb se od ostatních trochu liší, to uvidíte sami. Super je to, že se požíváním dočasných mailboxů vyhnete velkému množství spamu a nabídek, které by ve Vaší schránce jinak skončily.

Takže balastu zmar a užijte si čistější e-mail 🙂

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!