Možná jste již řešili, jak sdílet své fotografie například s přítelem, manželkou nebo s někým z rodiny. A teď nemyslím jednorázové sdílení alba, ale permanentní sdílení všech svých, i nových fotografií. Zkrátka aby dotyčná osoba měla přístup k Vašim zálohovaným fotografiím.

Nutno dodat, že takové osobě byste měli věřit, protože bude mít přístup ke všemu co nafotíte. Takže pokud si na tahu s kamarády budete fotit striptérky a Vaše přítelkyně bude mít k albu přístup, máte o zábavu postaráno. Jestliže se Vám tato funkce ale bude hodit, zde jsem připravil návod.

Do nedávna bylo jedinou rozumnou cestou přidání druhého Google účtu do telefonu dotyčného. To byl vážný bezpečnostní problém, protože tato osoba měla přístup ke všem Vašim datům na Google, takže i k mailům, souborům a podobně. Google ale nedávno přidal užitečnou funkci a to zobrazení Fotek Google přímo v Google Disku. Fotografie se neduplikují, nezabírají místo navíc, zkrátka se jen integruje jedna služba do druhé. Vzhledem k tomu, že Disk Google uměl sdílet data již dříve, nově tuto funkci můžeme využít i našemu účelu.

Jak na to?

Nejprve je potřeba přejít do Disku Google (klidně na PC,nebo v mobilu) a v sekci Nastavení najděte položku Vytvořit složku Fotky Google.

google_disk1

Nyní je potřeba chvilku počkat, než proběhne synchronizace – mělo by to zabrat několik (desítek) minut, podle toho, kolik máte zálohovaných fotografií.

Jakmile bude složka dostupná a uvidíte v ní i poslední fotografie, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a dále na Sdílení.

google_disk2

Nyní si již stačí vybrat s kým budete album sdílet – viz bod č.1. Lidí můžete přidat více. Vpravo pak můžete nastavit oprávnění – buďto může dotyčný složku upravovat a přidávat či mazat obsah (v tomto případě rozhodně nedoporučuji) nebo dostane jen práva readonly, viz bod č.2  pomocí volby Může prohlížet.

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!

google_disk3

Pod dialogem také vidíte, kdo již má k albu přístup, viz bod č.3.

Nyní si daná osoba může přímo v aplikaci Google Disk v položce Sdíleno se mnou zobrazit Vaše album.

google_disk4

Doufám že Vám návod pomohl, nám v rodině usnadnil život – už nemusím pokaždé říkat manželce, aby mi poslala určité fotky z oslavy – sám si je z její zálohy vyberu a stáhnu.

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!