O prohlížeči Brave, který ctí Vaše soukromí jsem již psal v minulosti několikrát. Nedávno navíc spustili vlastní (akvizovaný) vyhledávací engine Brave Search a aby toho nebylo málo, včera šla ven informace o tom, že je venku i nová služba na privátní videohovory.

Brave Talk

Prezentuje se jako alternativa Zoomu a byť mnohé zatím neumí  – třeba nahrávat audiostopu každého účastníka zvlášť, efekty a podobně – tak se jedná určitě o zajímavou alternativu.

Jedna z prvních super věcí je to, že běží přímo v prohlížeči, nepotřebujete tedy žádnou speciální aplikaci. I když… podmínkou je, že ten kdo vytváří místnost (iniciátor) ji musí začít v prohlížeči Brave. A aby to bylo možné, musí být v Brave aktivována možnost Brave Rewards, která Vám jednou za čas zobrazí reklamu na nějakou Brave spřátelenou službu. Jó holt se to z něčeho financovat musí.

Toto omezení platí pro Free verzi, pokud si zaplatíte Brave Premium (7$/měsíc) tak můžete mít reklamy vypnuté a komunikovat se stovkami účastníků najednou. Navíc budete moci hovory bezpečně nahrávat, využívat hesla pro přihlášení a další vymoženosti.

Nicméně i ve Free verzi můžete mít hovor 1:1, který je šifrovaný, na webu nejsou žádné trackery a Brave se dušuje že neshromažďuje ani metadata o hovorech a videostreamech.

Vyzkoušet Brave Talk můžete zde: https://talk.brave.com/

Stejně tak není nijak omezen ani počet uskutečněných hovorů či jejich délka – za to palec nahoru. Například Cisco Webex po koroně udělalo limit hovoru na hodinu, pak se schůzka rozpojí. A Zoom má ve free verzi jen 40 minut. No Fuj!

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!

Jak to funguje

Běží jim to na Jitsi as a Service, služba je open-source, takže ji každý může oauditovat, reportovat případné zranitelnosti a ověřit si, že dělá, to co dělá a není tam nějaký skrytý shit.

Bohužel, ne vše šlapalo jak po drátkách, při testování, den po vydání, funguje dobře komunikace desktop – desktop, ale na mobilech to vázlo, jak můžete vidět v tomto videu:

Video je jen testovací, časem ho přetočím, ať je víc profi, zatím se učím s novou Camtasií, Reflectorem, OBSkem a Vimeem, tak prosím o shovívavost. 🙂

Krom drobných disfunkcí (na mobilu) ale Brave Talk vypadá super a pokud hledáte alternativu ke Skypu, Zoomu a potřebujete jen s někým volat, sdílet obrazovku, chatovat a nepotřebujete žádné pokročilé funkce a také nechcete za službu platit, přijde mi to jako super služba.

Zaujalo Vás to? Tak si Brave stáhněte a zkuste si to sami!

 

🤖 Tenhle web je bez reklam! 🤖
💸 Nesbírám a neprodávám data návštěvníků. 💸
🕵️‍♂️ Respektuji Vaše soukromí. 🕵️‍♂️
🌎 Píšu pro dobro lidstva. 🌎

❤️ Líbí se Vám článek? ❤️

Kupte mi kafe!